Európai Versmaraton Szebenben

LátóOnline
2007.09.10

A Romániai Hivatásos Írók Szövetsége és a Nagyszeben Kulturális Főváros 2007 Egyesület egész napos versfelolvasó maratont szervez Szebenben a Lucian Blaga Egyetem bölcsészkarának aulájában, 2007. október 5-én. Közel száz író és költő olvas fel kilenc országból. A magyar meghívottak: Garaczi László, Kovács András Ferenc, Sántha Attila.



Írók és költők érkeznek Ausztriából, Belgiumból, Bulgáriából, az Egyesült Államokból, Lengyelországból, Magyarországról, Moldova Köztársaságból, Portugáliából és Romániából.
A rendezvény főszervezője: Andrei Bodiu.



Program



Péntek, október 5., 8,30
Megnyitó
Helyszín: Lucian Blaga Egyetem bölcsészkara, Aula Magna
(Victoriei sugárút, 5-7 sz.)



Moderátor : Caius Dobrescu, költő, író, eszéista
9,00- 9,10 Emlékezés Mircea Ivănescu költőre
9,10-9,20  Claudiu Mitan (Brassó, Románia)
9,20-9,30  Dan Mircea Cipariu (Bukarest, Románia)
9,30-9,40  Cornelia Maria Savu (Bukarest, Románia)
9,40-9,50  Viorel Mureşan ( Surduc, Románia)
9,50- 10,00 Gheorghe Izbăşescu (Oneşti, Románia)
10,00-10,10 Nicolae Coande (Craiova, Románia)
10,10-10,20 Marin Bodakov (Szófia, Bulgária)
10,20-10,30 Adrian Alui Gheorghe (Piatra Neamţ, Románia)
10,30-10,40 Adrian Popescu ( Kolozsvár, Románia)
Szünet



Moderátor : Alexandru Muşina, költő és esszéista
11,00-11,10 Radu Andriescu (Iaşi, Románia)
11,10-11,20 Aurel Pantea (Gyulafehérvár, Románia)
11,20-11,30 Gellu Dorian (Botoşani, Románia)
11,30-11,40 Marian Drăghici (Bukarest, Románia)
11,40-11,50 Ioan Moldovan (Nagyvárad, Románia)
11,50-12,00 Ilie Constantin (Bukarest, Románia)
12,00-12,10 Sántha Attila (Székelyudvarhely, Románia)
12,10-12,20 Mircea Petean (Kolozsvár, Románia)
12,20-12,30 Carmen Elizabeth Puchianu (Brassó, Románia)
12,30-12,40 Dariusz Sosnicki (Poznan, Lengyelország)
12,40-12,50 Nora Iuga (Bukarest, Románia)
12,50-13,00 Nicolae Sava (Piatra-Neamţ, Románia)
Szünet



Moderátor : Virgil Podoabă, irodalomkritikus
14,00- 14,10 Iolanda Malamen (Bukarest, Románia)
14,10-14,20  Marcel Tolcea (Temesvár, Románia)
14,20-14,30  Traian Ştef ( Nagyvárad, Románia)
14,30- 14,40 Gheorghe Iova (Bukarest, Románia)
14,40-14,50  Călin Vlasie (Piteşti, Románia)
14,50-15,00  Ioan Pop Barassovia (Brassó, Románia)
15,00-15,10 Garaczi László (Budapest, Magyarország)
15,10-15,20 Denisa Comănescu (Bukarest, Románia)
15,20-15,30 Gabriel Chifu (Craiova, Románia)
15,30-15,40 Liviu Ioan Stoiciu (Bukarest, Románia)
Szünet



Moderátor : Andrei Bodiu, költő, író, esszéista
16,00-16,10 Petru Ilieşu (Temesvár,Románia)
16,10-16,20 Ioan Es. Pop (Bukarest, Románia)
16,20-16,30 Ioan Radu Văcărescu (Nagyszeben, Románia)
16,30-16,40 Alexandru Muşina (Brassó, Románia)
16,40-16,50 Nichita Danilov (Iaşi, Románia)
16,50-17,00 Paolo Texeira (Lisszabon, Portugália)
17,00-17,10 Simona Popescu (Bukarest, Románia)
17,10-17,20 George Vulturescu (Szatmárnémeti, Románia)
17,20-17-30 Florin Iaru (Bukarest, Románia)
17,30-17,40 Ion Pop (Kolozsvár, Románia)
17,40-17,50 Constantin Abăluţă (Bukarest, Románia)
Szünet



Moderátor : Ion Bogdan Lefter, irodalomkritikus, az ASPRO elnöke
18,00-18,10 Letiţia Ilea (Kolozsvár, Románia)
18,10-18,20 Jacques Jouet (Párizs, Franciaország)
18,20-18,30 Dumitru Chioaru (Nagyszeben, Románia)
18,30-18-40 Ion Mureşan (Kolozsvár, Románia)
18,40-18,50 Ovidiu Nimigean (Iaşi, Románia)
18,50-19,00 Mircea Cărtărescu (Bukarest, Románia)
19,00-19,10 Vasile Dan (Arad, Románia)
19,10-19,20  Constntin Acosmei (Iaşi, Románia)
19,20-19,30 Emil Brumaru (Iaşi, Románia)
19,30-19,40 Nicolae Prelipceanu (Bukarest, Románia)
19,40-19,50 Andrei Codrescu (Durham, Egyesült Államok)
19,50-20,00 Ruxandra Cesereanu (Kolozsvár, Románia)
Szünet



Moderátor : Andrei Terian, irodalomkritikus
21,00-21,10 Doina Ioanid (Brassó, Románia )
21,10-21,20 Ioana Nicolaie (Bukarest, Románia)
21,20-21,30 Ernst Wichner (Berlin, Németország)
21,30-21,40 Andrei Bodiu ( Brassó, Románia)
 21,40-21,50 Kovács András Ferenc (Marosvásárhely, Románia)
21,50-22,00 Herbert Maurer (Bécs, Ausztria)
22,00-22,10 Caius Dobrescu (Brassó, Románia)
22,10-22,20 Gheorghe Ene (Buzău, Románia)
22,20-22,30 Emilian Galaicu-Păun (Kisinyov, Moldova Köztársaság)
22,30-22,40 Robert Şerban (Temesvár, Románia)
22,40-22,50 Ioan T. Morar (Bukarest, Románia)
Szünet



Moderátor : Dragoş Varga, irodalomtörténész és -kritikus
23,00-23,10 Romulus Bucur (Brassó, Románia)
23,10-23,20 Jan Mysjkin (Belgium)
23,10-23,20 Marius Oprea (Brassó, Románia)
23,20-23,30 Gheorghe Mocuţa (Arad, Románia)
23,30-23,40 Michael Astner (Iaşi, Románia)
23,40-23,50 Ioan Pintea (Bistriţa, Románia)
23,50-0,00 Augustin Frăţilă (Bukarest, Románia)
0,10-0,20 Daniel Pişcu (Brassó, Románia)
0,20-0,30 Grigore Chiper (Kisinyov, Moldova Köztársaság)
0,30-0,40 Mihai Ignat (Brassó, Románia)
Szünet



Moderátor : Adrian Lăcătuş, irodalomtörténész és -kritikus
1,00-1,10 Tudor Creţu ( Temesvár, Románia)
1,10-1,20  Dan Sociu (Bukarest, Románia)
1,20-1,30  Dan Coman (Bistriţa, Románia)
1,30-1,40  Claudiu Komartin (Bukarest, Románia)
1,40-1,50 Elena Vlădăreanu (Bukarest, Románia)
1,50-2,00 Marin Malaicu Hodrari (Bistriţa,Románia)
2,00-2,10 Răzvan Ţupa (Bukarest, Románia)
2,10-2,20 Vasile Leac (Arad, Románia)
2,20-2,30 Ştefan Manasia (Kolozsvár, Románia)
2,30-2,40 Radu Vancu (Nagyszeben, Románia)



2,40 Záróra



A rendezvény szervezői:
Asociaţia Scriitorilor Profesionişti din Románia-ASPRO – Romániai Hivatásos Írók Szövetsége
Asociaţia "Nagyszeben Capitală Culturală 2007" - Szeben Kulturális Főváros 2007 Egyesület
Casa de Cultură a Municipiului Nagyszeben – Szeben Város Kultúrháza



A rendezvény partnerei :
Romániai Írószövetség
A Romániai Írószövetség Szebeni Fiókja
A Szebeni Lucian Blaga Egyetem bölcsészkara
A Brassói Transilvania Egyetem bölcsészkara
Lengyel Intézet
Literaturwerkstaat.Berlin


 


 


 


 


 

Témával kapcsolatos cikkek

A Látó nívódíjai 2022-ben

2022.12.02
LátóOnline

Filozófiai esszépályázat 2023 

2022.12.01
LátóOnline

A Látó Zilahon

2022.11.22
LátóOnline